Den druhý
Start dnešního dne byl opět v  8,00 hodin před obchodním centrem OPTIMA.
Jezdci dnes absolvovali stejnou trať jako včera i testy zůstaly stejné.
Počasí dnes jezdcům přálo. Svítilo sluníčko, tak v nížinách bylo teplo, ale v kopcích, které přejíždějí bylo sychravo a zima.
Podle slov jezdců byla dnes trať již značně rozbitá a o to více to bylo dnes náročnější. Jedinou změnou dnešního dne bylo pokrácení časů mezi časovými kontrolami. Včera si najížděli okolo deseti minut, dnes z toho bylo pouhých šest minut.
Takže méně času na odpočinek v časovce.
Na prvním testu, na který najíždějí po čtyřech kilometrech od startu, se našim jezdcům krom Jakuba Hroneše vůbec nedařilo.
Nevyvarovali se pádům a drobným zaváháním.
Celý den, jako by je to provázelo a nemohli se dostat do rytmu.
Druhý den a únava se již začala projevovat.
Zítra na jezdce čeká stejný počet kilometrů, stejný počet kol a stejný počet testů.
Změnou třetího dne je změna směru jízdy. Jezdci zítra pojedou stejnou trať, ale v opačném směru a cross test Košická Bělá bude zaměněna za enduro test Jahodná.
Tento test je podle slov manažera týmu Jiřího Pošíka tím nejtěžším testem co na jezdce čeká.
Bude dlouhý okolo 11 minut a technicky náročný.
Cross test Vyšný Medzev pojedou již třetí den a enduro test Baška též. Testy směr jízdy nemění, pojedou se ve stejném směru.
World trophy team ve složení Jiří Hádek, Patrik Markvart, Jaromír Romančík, Ondřej Helmich, Radek Toman a Michal Kadleček zůstávají po druhém dnu na 10. místě a ztráta na deváté Němce se dnes navýšila.
Junior trophy team ve složení Jakub Hroneč, Lukáš Kučera, Adolf Živný a již nejedoucí Martin Kulhánek dnes poskočili z 11.místa na místo deváté.

Report Lukáše Kučery ... jezdec junior trophy týmu
Tak máme za sebou druhý den. Dneska se jelo to samé jako včera, přejezdy už byly značně rozbité. To samé mohu napsat i o testech. První kolo jsem jel přibližně stejné časy jako včera ve druhém kole. Vše mi krásně odsejpalo. V druhém kole na 1. testu jsem po půlce dojel portugalce a byl jsem zbrzděn, proto jsem do dalšího testu vjel před ním. Ale bylo to k ničemu, zde jsem dojel němce a po 3 minutách jízdy za ním, když se mi snažil uhnout, jsem se namotal do jeho zadního kola a ztratil nějaký čas. Poslední vložku jsem zajel dobře. Jako team jsme se posunuli z 11. na 9. místo. Na 8. Mexiko ztrácíme 30 vteřin. Český trophy team zůstal 10. Dnes se nejvíce dařilo hronďovi, měl formu :) ...
Já jsem skončil ve třídě opět 30. a v absolutním pořadí jsem se zlepšil na 112. :)
Zítra nás čeká jeden nový test a trať v opačném směru. Jsem na to zvědavý. Jinak vše klape jak má :). Držte pěsti a fanděte, atmosféra kolem trati je úžasná :)