Lukáš Krejčí ml., 6 let To jsme my, Tým ENDURO Zábřeh

FOTOGALERIE → 28.-29.4.2012 1.závod ČSMS Mistrovství ČR Open v Cross Country Šiklův mlýn

O víkendu se jel historicky první závod ČSMS MČR Open v cross country. Vyrážel pouze Mira a malý doprovod. Vyjížděli jsme v pátek odpoledne, nabalili jsme s sebou i skútra a musíme konstatovat, že to byl bezva nápad a na samotném místě nám "spadla" brada. Celý areál - jedním slovem nádhera, tak to bude super, uvidíme co závody a slibovaná trať. A to nám spadla brada podruhé. Nádherně natažená trať, od všeho něco - výjezdy, sjezdy, pražce, kamenité úseky,pneumatiky, prostě pravé Enduro. A organizace ??? Na několik jedniček s hvězdičkama. Slunko už vylézalo a nám bylo jasné, že bude parádní vedro.Mira startoval jako nelicenční a šel na start o půl deváté. Start měl bezvadnej a po půlce kola už vedl. Vzhledem k tomu, že si nestihl projít trať a zaváděčka nebyla, nebylo nám jasné, kam tak žene. Po prvním kole byl druhý - jak prozřetelné :-)), ale pak se dostal opět na první pozici a statečně si ji držel celý závod. Ale chybička se vloudí....... Urputným závoděním se mu vyrvala podrážka na botě a jak v posledním kole přejížděl pneumatiky tak se mu zasekla a už letěl. Motorky se držel fest, snad po žádném pádu tak rychle znovu na motorce neseděl, ale to je ta smůla.... skončil druhý. To jsou ty závody, ke všemu patří i ta trocha štěstí, ale pro nás je druhé místo velice krásné. Soupeř dojel po závodech a říkal, že mu Mira dal pěkně zabrat, ale že se mu za ním jelo moc dobře a lecos se přiučil :-)) a tak to nás těší. Bleskově bylo vyhlášení a to bylo i s fanfárama aby si to vítězové řádně užili. To už na trati kroužili i nejmenší caparti a šlo jim to dost dobře. Ve dvanáct hodin byl start MČR1a slavnostní otevření tratě Petrem Pilátem. To už slunko pralo pořádně, určitě bylo přes 30 stupňů. Po dvou hoďkách byl konec a na start šli jezdci MČR2. Po odjetí byl ve westernovém městešku v Salonu nachystán program - závod na umělém býkovi, promítání fotek, diskotéka a ve 22 hod. i ohňostroj. SUPER !!!!  Něco málo jsme ogrilovali, něco málo popili, prostě jsme si to užívali jako správnou dovolenou.

A už tu máme neděli. Nelicenční jezdci start opět o půl devété.Startoval Peťa (který dojel v sobotu odpoledne) a Mira. No a Mirovi nechytla motorka, takže odjížěl jako poslední. A zase se dostal na první místo, už už to vypadalo, ale o pouhých 12 sekund v posledním kole skončil tak jako v sobotu druhý. Ale jsme spokojeni. Dvakrát druhé místo nám udělalo velikou radost, konečně nám do týmu začínají zase přibývat poháry. Takže Mirovi patří gratulace - ty mu poslali i kluci z týmu a jen tak dál.