Lukáš Krejčí ml., 6 let To jsme my, Tým ENDURO Zábřeh

FOTOGALERIE → 7.4.2012 AZ Pneu Cup Budišov nad Budišovkou

O víkendu se jel první závod Endurošťáckého ERCupu. Celý týden bylo hezky a na víkend to vypadalo na déšť, v horším případě na sníh. Předpověď se nevyplnila a sobota byla, co se počasí týče, super. Jako první startovaly skupiny A + C. My start nestihli ( fotografka a kameraman). Start byl naplánován na 10,30 hod., my dorazili před půl 11 a jezdci už válčili na trati. No, chybička se vloudí. Slibovaná bažina se jela a kdyby pršelo, to by teprve něco bylo. I tak někteří co zapadli, statečně zápasili a hledali někoho, kdo by jim pomohl vytáhnou motorku kolikrát zapadenou až  po sedlo. Někdy se nějaká dobrá duše našla, však taky u bažiny bývá nejvíce čumilů. Jel se i veliký  výjezd který je součástí motokrosové trati a i tady to stálo za " pěknou " podívanou. Pořadatelé byli ale tak féroví, že nachystali objížďku - sice delší, ale kdo si netroufal do prudkého kopce plného šutrů tak to raději objel. Ke konci už bylo vidět že toho někteří mají plné zuby a pravděpodobně všichni vítali šachovnicový praporek.  Ve 13 hod. šla na start skupina 0 + B. Bažina byla už pěkně rozrytá ( jak od divočáků) a T i co si tam vyhlíželi, kterou stopou se vydají, tak koukali že ve finále to bylo všechno jinak. Většina se držela v jedné stopě kde bylo vyjeté koryto tak, že jezdci měli kolena pod bradou,  nohama se odráželi a motorku více méně tlačili. Červeň ve tvářích značila vysílení a Ti co se celou zimu povalovali tak si určitě nadávali. Nakonec se všichni dočkali konce závodu a už se debatovalo o náročnosti tratě a o nedělním závodu dvojic, který se pojede opačným směrem. My neděli nemáme, fotografka je nemocná, přijela fotit pouze v sobotu.Co říct na závěr, Budišov nezklamal, pořadatelé si mákli ,nachystali náročnou trať a nasadili pro další pořádající laťku hóóódně vysoko. Náš tým reprezentoval pouze Jirka V. který v sobotu obsadil 15 - té místo a v neděli ve dvojici s Čertem místo 23.